top of page
  • Zdjęcie autoraByAruna

Eksfoliacja Kwasami, Mezoterapia Bezigłowa, Fale Radiowe

Dlaczego warto wykonać zabieg w okresie jesienno-zimowym.


Ostatnie wakacje były trochę inne, niż te do których jesteśmy przyzwyczajeni. Wielu z nas nie mogło pozwolić sobie na wyjazd za granicę, czy chociażby do naszych przepięknych miejscowości położonych w Polsce ze względu na pandemię! Ale na pewno, każdemu z nas udało się złapać kilka promieni słonecznych na naszą skórę.

Działanie promieni słonecznych UV ma wiele zalet dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, jednakże niestety nadmierne wystawienie skóry na promieniowanie UV ma swoje ciemne strony. Jedną z nich jest szybsze starzenie się skóry tzw, fotostarzenie - promieniowanie słoneczne dociera do głębszych warstw skóry właściwej zaburzając prawidłową funkcję komórek, uszkadzając włókna kolagenowe oraz elastynę. Efektem tych zaburzeń jest zwiotczała i obwisła skóra oraz zmarszczki. Kolejnym skutkiem działania UV są przebarwienia powstające na skutek nierównomiernego gromadzenia się melaniny w komórkach, a także nierównomierna aktywność melanocytów, które są odpowiedzialne za powstawanie plam starczych (powyżej 40 r. ż.) głównie na dekolcie, twarzy oraz grzbietowej stronie dłoni.

W związku z powyższym okres jesienno-zimowy jest najlepszym dla naszej skóry czasem na zadbanie o jej kondycję i wygląd.

Przede wszystkim promieniowanie słoneczne jest zmniejszone, więc jesteśmy mniej narażeni na jego niekorzystne działanie. Odpowiednio dobrane preparaty, kosmetyki oraz zabiegi pozwolą nam zmniejszyć, a nawet usunąć niektóre nasze wakacyjne grzeszki.

Właściwie dobrana kuracja Eksfoliacji Kwasami, pomoże nam rozjaśnić przebarwienia powstałe na skórze, a także wspomóc prawidłowe działanie włókien kolagenowych oraz elastyny co na pewno pomoże nam spłycić pierwsze oznaki starzenia.

Natomiast Mezoterapia Bezigłowa i zabiegi z wykorzystaniem Fal Radiowych wspomogą w odżywieniu skóry, spowolnieniu oraz zniwelowaniu niektórych procesów starczych. Efekt napinający skórę i spłycający zmarszczki jest już widoczny po pierwszym zabiegu. Oba te zabiegi mają wiele zalet. Są one dużo bezpieczniejsze oraz bezbolesne i stanowią znakomitą alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów.

Zapraszamy serdecznie do zapisów, a także konsultacji. Z wielką chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości. Uprzejmie też przypominamy, iż na miejscu jest możliwość konsultacji lekarskiej.9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page