top of page
  • Zdjęcie autoraByAruna

Zadbaj o wygląd swoich ust!

Zimna aura za oknem i wiatr nie sprzyja skórze ust i sprawia, że jest ona przesuszona i najczęściej spękana. Mimo że w dobie pandemii często chodzimy w maseczkach, warto jednak zadbać o piękny i zdrowy wygląd naszych ust. Aby zapewnić ustom właściwą pielęgnację zaleca się aby zimą stosować odżywcze balsamy i natłuszczające pomadki ochronne oparte na - maśle shea, wazelinie, oliwce z oliwek, a także zawierające dużą ilość witamin z grupy A i E. Pamiętajmy, jednak że dla uzyskania oczekiwanego efektu konieczne jest aby pielęgnacja nie ograniczyła się tylko do doraźnych działań wtedy gdy nam się akurat przypomni lub wtedy kiedy staramy się naprawić skutki naszych zaniechań, bądź tylko do ustąpienia problemu, ale by stała się ona naszym nawykiem i codziennym rytuałem co na pewno zaowocuje pożądanymi efektami Pamiętajmy, też kremy to jednak nie wszystko co możemy zrobić dla skóry ust w czasie zimowej aury.

Domowe maseczki i peelingi – czy warto po nie sięgnąć?


Skóra ust uwielbia wszelkiego rodzaju peelingi i maseczki zwłaszcza, że jest ona kilkukrotnie cieńsza od skóry w innych miejscach naszego ciała i niestety nie posiada ona gruczołów łojowych czy potowych, które wspomogły by jej nawilżenie. Dużym ułatwieniem przy codziennej pielęgnacji ust jest fakt, że aby właściwie o nią zadbać nie potrzebujemy kupować mnóstwa kosmetyków i to z „najwyższej półki”. Skuteczne i niedrogie składniki do peelingów i maseczek do ust bez kłopotu odnajdziemy na półkach naszej własnej kuchni.


1. Peeling cukrowy z dodatkiem oliwy

Na pół łyżeczki cukru brązowego dodajemy oliwy z oliwek tak, by uzyskać konsystencje pasty. Delikatnie rozmasowujemy wargi powstała pastą okrężnymi ruchami przez 3 minuty, a następnie spłukujemy letnią wodą.


2. Kokosowy Peeling

W miseczce wymieszaj łyżeczkę oleju jojoba z olejkiem kokosowym. Dodaj łyżkę stołową cukru. Tak rozrobiony peeling można przełożyć do słoiczka i wykorzystać w wolnej chwili Powstałą pastę rozmasowujemy okrężnymi ruchami przez 3 minuty w skórę ust, a następnie spłukujemy letnią wodą.


3. Peeling z dodatkiem kawy

Fusy z kawy mieszamy z oliwą z oliwek lub wykorzystujemy inny olejek np. migdałowy, tak by powstała dość gęsta papka, którą nakładamy na usta i tak jak powyżej rozmasowujemy i spłukujemy letnią wodą.


Ważne! Pamiętajmy, by nie stosować peelingu w przypadku otwartych ran na wargach, czy przy opryszczce wargowej!


1. Bananowa maseczka regenerująca

Banan rozgnieść widelcem i wymieszać z łyżką śmietany i kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Tak powstałą masę nakłady na 20 minut, a następnie ścieramy nawilżonym wacikiem.


2. Odżywcza maseczka z miodem

Łyżkę miodu mieszamy z łyżką tłustego twarogu. Nakładamy grubą warstwę na ustach i pozostawiamy na 20 – 30 minut, po tym czasie ścieramy nawilżonym wacikiem.


3. Nawilżająca maseczka z mango i awokado

Owoce blendujemy, a następnie dodajemy łyżeczkę miodu i mieszamy, aż do powstania jednolitej masy. Powstałą mieszanką nasączamy płatek kosmetyczny, a następnie nakładamy na wargi i trzymamy przez kolejne 20 – 30 minut.


Pamiętajmy, by usta smarować codziennie przed wyjściem odpowiednio dobranym preparatem do warunków panujących za oknem i nie zapominajmy, że warto także zadbać o nie łatwym do przygotowania peelingiem czy maseczką - tak zaopiekowanie na pewno odwdzięczą nam się przepięknym, zdrowym i świeżym wyglądem

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page